Endodoncja

Endodoncja Lublin Leczenie kanałowe

Endodoncja, czyli leczenie kanałowe, polega na rozpoznaniu i eliminacji chorób miazgi zęba oraz tkanek okołowierzchołkowych i obejmuje między innymi:

  • usunięcie starego wypełnienia,

  • otwarcie komory zęba i zlokalizowanie jego kanałów,

  • opracowanie kanału – usunięcie z komory i kanałów korzeniowych zainfekowanej lub martwej miazgi oraz odkażenie kanałów i nadanie im właściwego kształtu (wykonywane chemio-mechanicznie, z zastosowaniem urządzeń rotacyjnych i obfitego płukania płynami dezynfekującymi),

  • szczelne wypełnienie wszystkich odgałęzień kanałów i kanalików gutaperką, zapobiegającą powstawaniu niepożądanych nieszczelności i rozwojowi bakterii,

  • odbudowanie zęba za pomocą korony protetycznej lub innej formy rekonstrukcji, w zależności od potrzeby.

Chcąc zapewnić naszym Pacjentom najwyższą jakość przeprowadzanego leczenia, wszystkie zabiegi endodontyczne wykonujemy w koferdamie - cienkiej gumowej tkaninie, którą wyściełamy jamę ustną Pacjenta, przez co odsłonięty zostaje tylko leczony ząb.

W celu skrócenia czasu leczenia oraz dla zapewnienia najlepszych efektów, zabiegi przeprowadzamy w pełni bezboleśnie, przy użyciu najwyższej klasy mikroskopu Leica M320, a także nowoczesnych narzędzi i sprzętu, co pozwala na zlokalizowanie wszystkich, nawet najmniejszych kanałów zęba.

W  naszym gabinecie przeprowadzamy również skomplikowane zabiegi powtórnego leczenia kanałowego. Leczenie takie jest konieczne w przypadku, gdy kanał wypełniony jest zniszczonym już materiałem lub twardym cementem i pojawiają się u Pacjenta dolegliwości w wyniku jego uszkodzenia.

Gabinet Tymodental należy do Polskiego Towarzystwa Endodontycznego, co gwarantuje naszym Pacjentom najwyższy standard, profesjonalizm i pełne bezpieczeństwo leczenia kanałowego pod mikroskopem.