Profilaktyka i higiena jamy ustnej

Profilaktyka stomatologiczna - Lublin - Czyszczenie zębówProfilaktyka i higiena jamy ustnej są niezbędne do zachowania zdrowych, czystych zębów i dziąseł, świeżego oddechu i promiennego uśmiechu. Regularne szczotkowanie zębów i płukanie jamy ustnej specjalnym płynem to podstawa. Gdy jednak domowe sposoby okazują się niewystarczające, warto zdecydować się na stomatologiczne zabiegi higieniczne, takie jak:

  • polerowanie i fluoryzacja zębów – wzmacniające szkliwo i zwiększające jego odporność na próchnicę. Zabieg ten może być stosowany u dzieci i dorosłych;
  • skaling zębów (ultradźwiękowe usuwanie kamienia nazębnego) – przeprowadzany za pomocą aparatury ultradźwiękowej (skalera), jest najskuteczniejszym sposobem na bardzo dokładne oczyszczenie płytki nazębnej z uporczywego kamienia, czyli twardych, zwapniałych złogów, powstających ze złuszczonych komórek nabłonka, resztek pożywienia, bakterii i substancji zawartych w ślinie. Skaling pozwala odzyskać naturalną biel zębów, nadaje im estetyczny wygląd, a także chroni przed stanami zapalnymi dziąseł i przyzębia, które mogą prowadzić do próchnicy i paradontozy. Po skalingu zęby są dodatkowo polerowane narzędziami ręcznymi;
  • piaskowanie zębów – stosowane jako uzupełnienie skalingu przy bardzo dużych złogach nazębnych lub jako samodzielny zabieg, pozwalający usunąć cienką warstwę kamienia nazębnego. Piaskowanie zębów efektywnie eliminuje kamień z trudno dostępnych miejsc. Zabieg jest przeprowadzany za pomocą specjalnej piaskarki stomatologicznej, która pod optymalnym ciśnieniem wody rozpyla na zębach drobny proszek, kruszący osad nazębny.

 

Profesjonalne czyszczenie zębów w gabinecie dentystycznym pozwala skutecznie i na długi czas pozbyć się nieestetycznych, uciążliwych złogów nazębnych, nalotów, osadów i przebarwień.

 

Zabiegi są całkowicie bezbolesne, wykonywane przy użyciu wysokiej klasy urządzeń, gwarantujących bezpieczne i dokładne usuwanie osadów nazębnych. Przed zabiegiem doświadczony personel stomatologiczny Tymo Dental przeprowadza ocenę stanu zdrowia jamy ustnej. Po zabiegu Pacjent otrzymuje instruktaż dotyczący zachowania jej higieny, w tym dowiaduje się, jak prawidłowo myć zęby.

 

Piaskowanie i skaling zębów są często wykonywane przed ważnymi uroczystościami, takimi jak ślub i wesele. Parom zgłaszającym się do Tymo Dental oferujemy 10% rabatu na zabiegi.