Korony i mosty

Korony mosty lublin

W naszym gabinecie od wielu lat, kompleksowo rozwiązując problemy naszych Pacjentów, przywracamy im piękny uśmiech stosując we wskazanych przypadkach m.in. korony i mosty. Są estetycznym uzupełnieniem protetycznym, z idealnie dobranym kolorem do zębów własnych, oraz doskonale imitującym zęby naturalne. Każde ze stosowanych przez nas  rozwiązań jest dostosowane do indywidualnego przypadku Pacjenta, a także jego wymagań i zasobów finansowych.  Korony i mosty wykonujemy tylko w ostateczności, gdy ząb jest bardzo mocno zniszczony lub gdy ze względów estetycznych, bądź zdrowotnych, wymieniamy starą koronę na nową.

 

Mosty protetyczne pozwalają odbudować braki zębowe z wykorzystaniem pozostałych zębów własnych (o ile są one w dobrej kondycji). Konstrukcja mostu obejmuje minimum trzy połączone ze sobą korony: środkowa (przęsło) uzupełnia brak zębowy, a korony zewnętrzne tworzą podtrzymujące ją filary. Przed założeniem mostu konieczne jest oszlifowanie zębów sąsiadujących z luką. Most protetyczny zapewnia wysoki komfort użytkowania i stanowi bardzo dobrą, niedrogą alternatywę dla protez ruchomych.

 

Stosowane w naszym gabinecie rodzaje mostów:

  • cyrkonowe – wykonane z biokompatybilnej, wysokoestetycznej porcelany, dające idealny efekt kosmetyczny przy zachowaniu wytrzymałości, bez metalu;
  • cyrkonowe- porcelana napalana jest na biokompatybilny tlenek cyrkonu dający bardzo dobry efekt kosmetyczny;
  • ze stali stomatologicznej - są trwałe, ale nieestetyczne;
  • kompozytowe – jako uzupełnienie tymczasowe, estetyczne, lecz nietrwałe;
  • pełnoceramiczne- w sytuacji, kiedy wymagania estetyczne są bardzo wysokie.

Korony, mosty Lublin

Posiadają funkcję i kształt zęba, a ponadto chronią pozostałą część zęba przed dalszym zniszczeniem. Korony, poza funkcją estetyczną, pełnią również rolę zabezpieczającą zęba przed złamaniem po leczeniu kanałowym, a także przy rehabilitacji protetycznej, gdy licówka nie jest już możliwa ze względu na zbyt duże zniszczenie zęba.

Wskazaniem do założenia koron protetycznych jest zniszczenie naturalnej korony zęba wskutek urazu mechanicznego (złamania, pęknięcia), starcia (pojawiającego się np. jako efekt bruksizmu), ubytku próchniczego lub choroby. Korony protetyczne stosuje się także na ostatnim etapie leczenia implantologicznego i kanałowego. Służą one też do rekonstrukcji korony zęba, który jest nieprawidłowo ustawiony w łuku zębowym lub ma nieestetyczny kształt, bądź silne przebarwienia szkliwa, niemożliwe do usunięcia poprzez skaling i piaskowanie.

 

W Tymodental stosujemy korony ceramiczne (porcelanowe), które cechują się dużą wytrzymałością, odpornością na uszkodzenia mechaniczne i ścieranie, optymalną szczelnością brzeżną, biokompatybilnością (korony nie podrażniają dziąseł, są polecane alergikom) i wysoką estetyką. Właściwa przezierność, fluorescencja i opalizowanie sprawiają, że korony są optycznie nie do odróżnienia od zębów własnych Pacjenta.

Nasi Pacjenci odnaleźli nas szukając frazy korony mosty lublin.