Stomatologia dziecięca

Stomatologia dziecięca - Lublin - Leczenie zębów u dzieciW Tymodental wiemy, że zdrowe zęby to efekt dbania o higienę jamy ustnej już od najmłodszych lat. Zęby mleczne i pierwsze zęby stałe są najczęściej narażone na próchnicę, dlatego kompleksowo przeprowadzamy zabiegi mające na celu ochronę przed tą zakaźną chorobą bakteryjną.

 

Lakierowanie fluorowe zębów

Lakierowanie fluorowe, czyli fluoryzacja zębów, służy wzmocnieniu szkliwa. Ten prosty zabieg profilaktyczny polega na naniesieniu na uprzednio oczyszczone i osuszone zęby preparatu z dużą zawartością fluoru, który tworzy warstwę ochronną, stopniowo uwalniającą dobroczynne jony fluorowe. Lakier fluorowy jest całkowicie bezpieczny, a jego ewentualne przypadkowe połknięcie nie stwarza żadnego ryzyka. Fluorowanie zębów zapobiega powstawaniu próchnicy i uodparnia zęby na demineralizację. Jest również zalecane, gdy dziecko ma obnażone szyjki zębowe, nosi aparat ortodontyczny, używa ruchomych protez lub choruje i przyjmuje leki powodujące suchość jamy ustnej. Zabieg można przeprowadzać już u najmłodszych dzieci (a także u osób dorosłych); zaleca się powtarzać go od jednego do czterech razy rocznie (o częstotliwości fluoryzacji decyduje lekarz stomatolog).

 

Lakowanie zębów

Lakowanie zębów to nieskomplikowany zabieg profilaktyczny polegający na wypełnieniu światłoutwardzalnym lakiem szczelinowym bruzd, zagłębień i szczelin w zębach trzonowych i przedtrzonowych (od czwórek do ósemek), gdzie mogłyby bytować chorobotwórcze bakterie. W celu zapobieżenia próchnicy lakowanie zębów u dzieci zaleca się przeprowadzić możliwie jak najwcześniej, a następnie powtarzać raz na kilka lat. Zabieg obejmuje dokładne oczyszczenie i osuszenie zęba, a następnie zalakowanie go i naświetlenie lampą polimeryzacyjną. Lakowanie jest całkowicie bezbolesne i trwa zaledwie kilka, kilkanaście minut.

 

Leczenie próchnicy dzieci

Gdy u dziecka pojawi się próchnica, warto czym prędzej udać się do dentysty. Ubytek próchniczy w początkowym etapie rozwoju bardzo łatwo wyleczyć – zabieg trwa do pół godziny i jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym, więc Pacjent nie czuje bólu. Aby leczenie próchnicy u dziecka okazało się dla niego fascynującą przygodą, do uzupełniania ubytków stosujemy Twinky Star – światłoutwardzalne wypełnienie dostępne w kilku bajkowych kolorach, które nie tylko przyciąga wzrok i bez wątpienia napawa malca dumą, lecz przede wszystkim jest odporne na ścieranie, dobrze przylega do zębów i uwalnia chroniące ząb jony fluoru.

 

Dlaczego Tymo Dental?

Doskonale wiemy, że dla wielu małych Pacjentów wizyta u dentysty to bardzo stresujące doświadczenie, dlatego wszystkich milusińskich traktujemy ze szczególną troską i zrozumieniem. Pozwalamy im zadawać pytania i obejrzeć sprzęt zabiegowy, by mogli łatwiej zrozumieć nowe otoczenie. Zachęcamy także rodziców do odpowiedzialnego zaznajamiania dziecka z gabinetem stomatologa. Chcemy, by pierwsza, adaptacyjna wizyta wzbudziła pozytywne skojarzenia, dzięki czemu każda kolejna nie będzie wywoływać niepotrzebnego lęku i płaczu.

 
Przez ponad 30 lat prowadzenia Tymo Dental gościliśmy w naszym gabinecie setki maluchów, którym pomogliśmy zadbać o ładny uśmiech – w bezstresowej, komfortowej i przyjaznej atmosferze, pod okiem wyrozumiałych i delikatnych stomatologów.

 
Serdecznie zapraszamy do wspólnego dbania o małe ząbki!