Stomatologia estetyczna

Stomatologia estetyczna - Lublin

W celu zapewnienia naturalnych i pięknych zębów naszym Pacjentom, w Tymodental stosujemy osiągnięcia, rozwiązania oraz materiały współczesnej stomatologii estetycznej. Cały nasz zespół stara się zagwarantować Pacjentom zdrowy i estetyczny uśmiech, dlatego korygujemy i poprawiamy kształt zębów wraz z usuwaniem i minimalizowaniem wszelkich rodzajów przekrzywień, przerw, czy przebarwień.

 
W naszym gabinecie  świadczymy kompleksowe usługi pozwalające w każdym wieku Pacjenta osiągnąć piękny i naturalny uśmiech. Po przedstawieniu Pacjentowi i  uzgodnieniu indywidualnego planu leczenia, zapewniając wybranie odpowiednich do jego oczekiwań i możliwości finansowych zabiegów i procedur, rozpoczynamy przywracanie pięknego i naturalnego uśmiechu.

 
Zabiegi stomatologii estetycznej wykonujemy w celu korekty nie tylko długości i koloru zębów, ale także m.in. poprawy zapadniętych policzków i kącików warg. W zależności od przypadku oferujemy:

 • licówki porcelanowe;
 • korony protetyczne;
 • protezy (m.in. częściowe, szkieletowe), 
 • wypełnienia typu Inlay/Onlay
 • wybielanie zębów,

a także inne, odpowiednie odbudowy złamanych, ukruszonych lub nieestetycznych wypełnień w przednich i bocznych zębach.

 
Stosowane przez nas współczesne materiały kompozytowe (Inlay i Onlay) dają możliwość uzyskania kształtu, przezierności i koloru, jak w przypadku naturalnego zęba.

 
Wypełnienia kompozytowe doskonale nadają się do odbudowy złamanych brzegów siecznych, niewielkich zmian kształtu i koloru zębów przednich. Mają zbliżoną ścieralność do szkliwa i nie ulegają przebarwieniu.

 
Wypełnienia Inlay i Onlay są przygotowywane indywidualnie, w pracowni protetycznej, na podstawie pobranych wycisków, dzięki czemu idealnie dopasowują się do zgryzu. Inlay i Onlay powstają z materiału ceramicznego lub kompozytowego, dlatego charakteryzują się naturalnym wyglądem oraz dużą wytrzymałością (materiał dodatkowo wzmacnia ząb), ponadto są  szczelne, odporne na ścieranie i wysoce estetyczne.

 

Licówki porcelanowe

licówki porcelanowe lublin
Licówki to trwałe, odporne na ścieranie, cienkie porcelanowe nakładki, przyklejane na przednie powierzchnie zębów. Pozwalają skorygować kształt, wielkość, barwę i położenie zęba w łuku oraz inne estetyczne niedoskonałości. Licówka to najłatwiejszy sposób, by szybko poprawić wygląd zębów i zyskać idealnie biały, promienny uśmiech typu Hollywood smile.

Wskazaniem do założenia licówek są:

 • trwałe przebarwienia i plamy, spowodowane chorobami, paleniem tytoniu lub częstym piciem kawy;
 • uszkodzenia mechaniczne zęba, np. złamanie, pęknięcie, ubytki i rozległe uszkodzenia szkliwa;
 • stemy (przerwy między zębami) – diastemy (przestrzenie między siekaczami przyśrodkowymi) i tremy (przestrzenie między zębami bocznymi).

Czytaj więcej o licówkach porcelanowych »

Inlay i onlay

inlay onlay lublin
Wkłady inlay i nakłady onlay to kosmetyczne wypełnienia umożliwiające precyzyjną rekonstrukcję kształtu anatomicznego korony zęba. Inlay i onlay są stosowane:

 • do zamaskowania dużych ubytków zębów, głównie przedtrzonowych i trzonowych, rzadziej siekaczy i kłów;
 • w przypadku konieczności założenia protezy stałej typu mostkowego bądź stworzenia mocnego filaru do oparcia innej protezy stałej lub ruchomej;
 • u osób, u których tradycyjne wypełnienie zęba jest niewystarczające i niedostatecznie spełnia swoją funkcję.

Wypełnienia inlay i onlay są przygotowywane indywidualnie, w pracowni protetycznej, na podstawie pobranych wycisków, dzięki czemu idealnie dopasowują się do zgryzu. Inlay i onlay powstają z materiału ceramicznego lub kompozytowego, dlatego wyglądają naturalnie oraz są bardzo wytrzymałe (materiał dodatkowo wzmacnia ząb), odporne na ścieranie, szczelne i wysoce estetyczne.

Biżuteria nazębna

biżuteria nazębna lublin
Biżuteria nazębna to odważna, a zarazem pełna blasku ozdoba, która podkreśli piękne, równe, białe zęby i doda twarzy oryginalności. Zakładanie biżuterii nazębnej jest całkowicie bezpieczne, bezbolesne i odwracalne. W gabinecie Tymodental nakładamy na zęby wyłącznie najwyższej jakości kamienie szlachetne Swarovskiego, przyjazne dla organizmu i atrakcyjne wizualnie. Kryształki na zęby można w każdej chwili wymienić na inną ozdobę albo zdjąć – bez ryzyka uszkodzenia szkliwa.

Nasi Pacjenci odnaleźli nas szukając stomatologia estetyczna Lublin