fbpx

Profilaktyka

Profilaktyka stomatologiczna Lublin

dentysta dziecięcy Lublin

Aby móc długo cieszyć się pełnią zdrowia, konieczna jest odpowiednia profilaktyka. Bo któż się nie zgodzi z myślą, że lepiej zapobiegać, niż leczyć? W TymoDental mamy tego świadomość, dlatego oferujemy szereg najważniejszych zabiegów profilaktycznych. To właśnie one pozwalają Pacjentom bardzo długo cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiechem!

Co musisz wiedzieć o profilaktyce jamy ustnej?

Marzenie o pięknym uśmiechu łączy praktycznie wszystkich Pacjentów. Aby cieszyć się długo estetycznymi efektami, konieczne jest przeprowadzanie odpowiednich zabiegów profilaktycznych. Dlatego zaleca się, by co najmniej raz na pół roku udać się do gabinetu stomatologicznego w celu wykonania gabinetowych zabiegów higienizacji jamy ustnej. Należą do nich skaling, piaskowanie, polerowanie oraz fluoryzacja. To właśnie one pozwalają na stworzenie skutecznej ochrony przed próchnicą i paradontozą, które bywają przyczyną poważnych zmian w jamie ustnej.

protetyka stomatologiczna lublin
dentyści lublin

Nie wystarczą jednak tylko gabinetowe zabiegi higienizacyjne. W celu zachowania zdrowia jamy ustnej konieczne jest codzienne dbanie o stan zdrowia uzębienia. Należy więc co najmniej 2 razy dziennie, a najlepiej po każdym większym posiłku, szczotkować zęby przez 3 minuty. Warto również korzystać z nici dentystycznej oraz płynów do płukania ust. To właśnie one pozwalają na usunięcie wszystkich zanieczyszczeń z miejsc niedostępnych dla szczoteczki.

W ten sposób znacząco zostaje poprawiona higiena jamy ustnej Pacjenta. Warto również zrezygnować z negatywnych nałogów, np. palenia papierosów. Dzięki temu zęby będą zdrowsze oraz nie ulegną negatywnym przebarwieniom, którego przyczyną jest tytoń. Wpływ na nasze uzębieni ma również dobrze zbilansowana dieta. Dostarczanie organizmowi niezbędnych minerałów sprawia, że zęby są wzmacniane, a tym samym skuteczniej bronią się przed działaniem próchnicy.

klinika stomatologiczna lublin

Poznaj naszych ekspertów

Poznaj nasz zespół ekspertów, zobacz w czym się specjalizują poszczególni lekarze, przeczytaj kim w życiu prywatnym są nasze recepcjonistki i asystentki. Pamiętaj, że każdego pacjenta traktujemy jak członka rodziny, z którym budujemy relacje na lata. Obsługujemy i leczymy zawsze w taki sposób, w jaki sami chcielibyśmy być leczeni.

lek. stom. Urszula Zaremba

protetyka, implantologia, chirurgia

Właścicielka Tymodental. Lekarz stomatolog z długoletnią praktyką w leczeniu zachowawczym i protetyce. Absolwentka Akademii Medycznej w Lublinie ze specjalizacją w zakresie stomatologii ogólnej. Jej zawodową pasją jest chirurgia. Regularnie doskonali swoją wiedzę i umiejętności oraz – z myślą o Pacjentach – wdraża innowacyjne technologie i bezbolesne metody leczenia zębów. Jako dentysta pracuje z pasją, a Pacjenci cenią ją za spokój, delikatność, pogodne usposobienie i zawsze życzliwy uśmiech.

lek. stom. Elżbieta Bandurak

endodoncja, stomatologia zachowawcza, stomatologia dziecięca

Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Lublinie (Wydział Lekarsko-Dentystyczny). Staż i doświadczenie zawodowe zdobywała w renomowanych klinikach we Wrocławiu, współpracując z wysokiej klasy specjalistami. Od początku kariery zawodowej zajmuje się leczeniem kanałowym zębów pod mikroskopem. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Endodontycznego. Stale podnosi kwalifikacje zawodowe, uczestnicząc w licznych szkoleniach praktycznych i konferencjach naukowych. W 2015r. odbyła szkolenie podyplomowe w dziedzinie endodoncji, a na egzaminie końcowym zaprezentowała swoje przypadki kliniczne. Czerpie ogromną satysfakcję z pracy zawodowej. Prywatnie pasjonatka sportów wodnych i zimowych.

Zapisz się na konsultacje
Wypełnij i wyślij poniższy formularz:Po wysłaniu formularza nasza recepcjonistka niezwłocznie skontaktuje się z Tobą w celu ustalenia terminu wizyty.

Korzyści płynące z wykonywania gabinetowych zabiegów higienizacyjnych

Istnieje niezwykle wiele czynników, które negatywnie wpływają na stan naszego uzębienie. Przez to marzenie o pięknym uśmiechu może zdecydowanie się oddalić. Jest to niezwykle negatywne zjawisko, ponieważ problemy z zębami mają odzwierciedlenie w codziennym funkcjonowaniu. Pogorszeniu ulega wtedy również komfort życia. Aby uchronić się przed tymi negatywnymi skutkami, warto korzystać z regularnych wizyt higienizacyjnych.

 

Jednym z najczęściej pojawiających się zagrożeń jest próchnica. Może ona w konsekwencji prowadzić do licznych ubytków zębowych. Ponadto próchnica bez przeszkód przenosi się również na zdrowe zęby, powodując tym samym poważne zmiany w jamie ustnej. Aby ustrzec się przed tymi negatywnymi konsekwencjami, warto korzystać z gabinetowych zabiegów higienizacyjnych, które pomagają w tym, aby skutecznie się bronić przed działaniem bakterii.

Przyczyną wielu problemów w jamie ustnej jest powstawanie kamienia nazębnego. Po każdym posiłku na zębach pojawia się płytka bakteryjna. Jej usunięcie jest niezwykle proste. Wystarczy dokładnie wyszczotkować zęby oraz skorzystać z nici dentystycznej. Jeżeli jednak zaniechamy tych podstawowych domowych zabiegów higienizacyjnych, płytka bakteryjna zamieni się w kamień nazębny. Aby ją usunąć, nie wystarczy tylko dokładnie wyszczotkować zęby. W tym wypadku konieczne jest udanie się do gabinetu stomatologicznego, gdzie przeprowadzone zostaną odpowiednie zabiegi.

 

Powstaje jednak pytanie, dlaczego kamień nazębny należy zlikwidować? Otóż jest to idealne środowisko do rozwoju i rozprzestrzenia się bakterii. To właśnie dzięki niej próchnica może spowodować poważne zmiany w jamie ustnej. Ponadto kamień nazębny może odkładać się również poniżej linii dziąsła. W ten sposób mogą rozwinąć się różnego rodzaju choroby przyzębia, między innymi paradontoza. Kamień nazębny może także skutkować recesją dziąsła lub przewlekłymi stanami zapalnymi. Dlatego tak niezwykle ważne jest, aby szybko i zdecydowanie pozbyć się tej przyczyny poważniejszych problemów zdrowotnych.

 

Jednak usuwanie kamienia nazębnego nie jest jedynym celem gabinetowych zabiegów higienizacji jamy ustnej. Aby móc cieszyć się długo pięknym i zdrowym uśmiechem, konieczne jest również wzmocnienie uzębienia. W tym celu przeprowadza się zabiegi, które dostarczają odpowiednich minerałów do zębów. Sprawia to, że zdrowie jamy ustnej zostaje znacząco poprawione.

 

Gabinetowe zabiegi profilaktyczne wykonywane w TymoDental

Zaleca się, aby każdy Pacjent udawał się na gabinetowe zabiegi higienizacji jamy ustnej co najmniej raz na pół roku. O częstszych wizytach powinny pamiętać osoby palące, które bardziej są narażone na odkładanie się kamienia nazębnego. Wizyty higienizacyjne może również zalecić lekarz po przeprowadzeniu całego leczenia. Tylko regularnego wykonywanie zabiegów profilaktycznych pozwala zachować na długo zdrowie jamy ustnej. W naszej klinice stomatologicznej w Lublinie wykonujemy:

  • skaling – jest to całkowicie bezbolesny i w pełni bezpieczny zabieg, którego głównym celem jest usunięcie kamienia nazębnego. W tym celu wykorzystywane jest specjalne urządzenie, które emituje ultradźwięki. To właśnie one rozbijają kamień nazębny, dzięki czemu poprawie ulega stan zdrowia uzębienia Pacjenta;
  • piaskowanie – jest to zabieg, który efektywnie eliminuje kamień z trudno dostępnych miejsc. W tym celu wykorzystuje się specjalną piaskarkę stomatologiczną, która pod optymalnym ciśnieniem wody rozpyla na zębach drobny proszek, co pozwala usunąć wszelkie osady z przestrzeni międzyzębowych;
  • polerowanie – jest to zabieg, który wykonuje się po skalingu i piaskowaniu. Jego celem jest wypolerowanie zębów, dzięki czemu uzębienie jest wzmacniane oraz zapobiega to powstawaniu kamienia nazębnego w przyszłości;
  • fluoryzacja – celem tego zabiegu jest dostarczenie odpowiedniej ilości fluoru do zębów. Dzięki temu uzębienie jest wzmacniane, co pozwala skutecznie zapobiegać powstawaniu próchnicy w przyszłości.

Skuteczna laserowa diagnostyka w TymoDental

Jesteśmy przekonani, że podczas leczenia najważniejsza jest szybka reakcja. Dlatego nasz gabinet stomatologiczny wyposażyliśmy w nowoczesny laser DIAGNOcam™, będący niezwykle skutecznym urządzeniem diagnostycznym. Wykorzystanie tego sprzętu pozwala na rozpoznanie tkanek zmienionych chorobowo, co by nie było możliwe przy zastosowaniu innych metod. Szybkie wykrycie próchnicy oraz pęknięć, nawet w powierzchniach stycznych zębów, pozwala nam na skuteczną reakcję. W ten sposób nie dochodzi do postępujących zmian chorobowych w jamie ustnej Pacjenta. Dzięki temu zapobiegamy konieczności przeprowadzenia poważniejszych zabiegów w przyszłości. Jest to rozwiązanie niezwykle korzystne dla Pacjenta, ponieważ otrzymuje on dokładną diagnozę stanu zdrowia swojego uzębienia.

Umów się na wizytę!

Zabiegi profilaktyczne pozwalają skutecznie bronić się przed różnego rodzaju zmianami chorobowymi, które mają negatywny wpływ na stan zdrowia naszego uzębienia. Dlatego tak ważne jest, aby regularnie uczęszczać na wizyty higienizacyjne. Aby umówić się na wizytę, wystarczy wypełnić formularz albo zadzwonić pod numer 81 750 03 70.

Przeczytaj najczęstsze pytania o profilaktykę jamy ustnej

Profilaktyczne zabiegi higienizacyjne należy wykonywać co najmniej raz na pół roku, chyba że lekarz zaleci inaczej. O częstszych wizytach powinny pamiętać osoby palące papierosy, ponieważ są szczególnie narażone na odkładanie się kamienia nazębnego.

Gabinetowe zabiegi higienizacyjne mają na celu skuteczne ochronienie uzębienia przed chorobami. Regularnie wykonywane zabiegi profilaktyczne pozwalają zapobiec pojawieniu się paradontozy lub próchnicy.

Należy codziennie, najlepiej po każdym dużym posiłku, szczotkować zęby. W naszym gabinecie wykwalifikowana higienistka pomoże dobrać odpowiednią szczoteczkę do zębów, a także przeprowadzi instruktaż prawidłowej techniki szczotkowania. Dobrze również stosować nić dentystyczną oraz płyn do płukania jamy ustnej, co pozwala skutecznie oczyścić trudno dostępne miejsca.

Stomatologia TYMODENTAL

wysoko oceniany gabinet

Tymodental
4.0
Based on 4 reviews
powered by Facebook
Piotr Niwiński
Piotr Niwiński
2020-01-15T20:10:17+0000
Nie polecam, mój syn na wizycie dostał znieczulenie w zastrzyku po którym dostał dużo bolesnych aft.
Damian Sulowski
Damian Sulowski
2019-09-30T06:11:36+0000
Serdecznie polecam !!! Miałem leczenie kanałowe pod mikroskopem, którego strasznie się bałem. Mega profesjonalne... podejście, nic nie bolało, cierpliwe i fachowe wytłumaczenie tematu. Bardzo miłe i piękne Panie !!!!read more
Katarzyna Bednarz
Katarzyna Bednarz
2018-03-17T14:38:09+0000
Tymodental - Dentysta Lublin
4.7
Based on 26 reviews
powered by Google
Justyna S
Justyna S
12:15 02 Jun 20
Od lat chodziłam do doktor Urszuli. Wspaniała kobieta, leczenie zawsze przebiegało bez komplikacji, a wyrywanie... ósemek zajmowało doktor dosłownie 2 minuty, zupełnie bezboleśnie! Dzisiaj trafiłam do Tymodental z przekonaniem, że czeka mnie jak zwykle leczenie kanałowe. Trafiłam do doktor Elzbiety. Mam panicznym lek przed stomatologiem. Mimo tego lęku doktor rozluźniała atmosferę, a jej zapewnienia, że nie będzie bolało się sprawdziły! Bardzo profesjonalne podejście. Koniec końców doktor uratowała mojego zęba od leczenia kanałowego! Jestem pod ogromnym wrażeniem!czytaj więcej
Katarzyna Chmielik
Katarzyna Chmielik
00:50 15 Mar 20
Gdybym mogla to dalabym 0 gwiazdek, bo to w jaki sposób ta klinika obchodzi sie ze swoimi pacjentami jest nie do... przyjęcia. Do samego leczenia nawet nie doszło wiec na ten temat nie mam opinii. Panie z gabinetu, gdy tylko usłyszą, ze pacjent jest z zagranicy, odrazu zakładają, ze go stać i cenę leczenia podwajają. Pani doktor zaproponowała mi cenę około 1300zl za ponowne leczenie kanałowe, gdzie cena na stronie jest prawie o polowe mniejsza. Ja rozumiem, ze dochodzi koszt odbudowy zeba, ale nie jest możliwe, aby był on tak wysoki. Mimo wszystko, byłam w stanie zapłacić ile trzeba, gdyz zależało mi na czasie. W dzień wizyty godzine przed, dostałam telefon od pani recepcjonistki/asystentki - nie wiem kim ta pani dokładnie była, z wiadomością, ze wizyta raczej sie nie odbędzie, bo korona wirus i oni wszystko zamykają na juz. Po chwili rozmowy jednak usłyszałam, ze wizyta ostatecznie może sie odbyć, wiec wsiadłam w samochód i pojechałam na miejsce - jako ze mieszkam poza Lublinem dojazd na miejsce zajął mi dłużej niz panie sie chyba spodziawaly, gdyz jak tylko dotarłam na miejsce dostałam kolejny telefon od pani recepcjonistki, ze z przykrością (której na pewno nie bylo słychać w jej tonie głosu) informuje mnie ze gabinet został zamknięty i nikogo nie wpuszczają. Poprosiłam wiec do telefonu pania doktor, ktora miała czelność powiedzieć mi, ze jest to w moim interesie, zeby zadzwonić dzień wcześniej i zapytac, czy wizyta na pewno sie odbędzie. Dodam jeszcze, ze wieczorem 2 dni przed wizyta dostałam email potwierdzający wizytę, dlatego tez nie dzwoniłam i nie pytałam, bo byłam przekonana, ze jeśli byłyby jakieś wątpliwości, emaila potwierdzającego bym nie dostała. Korona wirus nie zaczął sie w dzień mojej wizyty, była mozliwosc przewidzenia sytuacji i odwolania wizyty wcześniej. Jednak jak widać dla Tymodental liczą sie pieniądze, a nie ludzie. NIE POLECAM! Jest w Lublinie wiele innych dobrych gabinetów stomatologicznych, ktore nie patrza tylko i wylacznie na zysk.czytaj więcej
Kamil Dziurda
Kamil Dziurda
06:06 20 Feb 20
Jestem zachwycony pełnym profesjonalizmem z jakim pani dr podeszła do mnie podczas wizyty. Z czystym sumieniem mogę... polecić Tymodental - ja na pewno będę tu wracał.czytaj więcej
Rojza G
Rojza G
10:22 18 Feb 20
Fantastyczne miejsce na mapie Lublina ! Przesympatyczny i mega profesjonalny zespół dentystyczny. Uśmiechnięta... obsługa pomoże w każdym problemie. Bardzo polecam👏❣️czytaj więcej
Paweł Puliński
Paweł Puliński
10:09 18 Feb 20
Moją wizytę u dentysty spowodowała obecność pierwszych zalążków próchnicy i dzięki poleceniu przez znajomą... wybór padł właśnie na Tymodental. Trafilem na fotel do Pani dr Bandurak i nie wiem czy tego dnia był gdzieś w Lublinie lepszy fotel 😁Pełen profesjonalizm w połączeniu z niesamowicie życzliwym podejściem do mnie jako pacjenta, dodatkowo nacechowanym wielką cierpliwością i wyrozumiałością, sprawiają że bez żadnego cienia wątpliwości, w przypadku pojawienia się w przyszłości jakichkolwiek problemów z moim uzębieniem (oby nie!), Tymodental będzie bez chwili namysłu moim pierwszym wyborem. Gorąco polecam!czytaj więcej
Aleksandra Szurek
Aleksandra Szurek
09:50 18 Feb 20
Bardzo polecam, ukłucia znieczulenia niemal nie czuć, bezbolesne leczenie, profesjonalne wykończenie, nie widać,... że mam jakiekolwiek wypełnienie na przednim zębie:)czytaj więcej
Artur Urbański
Artur Urbański
20:49 08 Feb 20
Pełen profesjonalizm.Jestem bardzo zadowolony, że trafiłem z wielkim bólem podczas delegaci. Zaskoczyło mnie... wyposażenie i profesjonalne podejście. Dziewczyny mają złote ręce w Lubuskim sporo mogli by się nauczyć od nich 🙂czytaj więcej
Lidia Ludka
Lidia Ludka
19:58 06 Feb 20
Nie polecam ceny z kosmosu a jakoś daje dużo do życzenia!
Zofia Skrzypczak
Zofia Skrzypczak
21:45 05 Feb 20
Niestety nie mogę polecić tego gabinetu...Pani Elżbieta chciała mi leczyć zdrowego zęba kanalowo za bagatela 1100... zł.. Nie wiem o co w tym wszystkim chodziło czy to błąd czy chęć wzbogacenia się. Jestem strasznie rozczarowana..Nie macie moich danych bo to nie jest moje prawdziwe nazwisko. Nie muszę tutaj podawać swoich danych kontaktowych. Sytuacja wyglądała tak, że poszłam do innego dentysty ze względu na to, że nie mogłam sobie pozwolić na taki koszt leczenia a w innym gabinecie dentysta był zdziwiony po co mi kanałowe na tego zęba a rośnie mi jedynie ósemka i stąd ten dyskomfort...czytaj więcej
Dawid Pastuszak
Dawid Pastuszak
15:32 28 Dec 19
Pełen Profesjonalizm Mialem Robiona odbudowę zęba wraz z leczeniem kanalowym. Na drugi dzień zero bólu .Ząb... jak nowy . POLECAMczytaj więcej
Konrad Wesołowski
Konrad Wesołowski
20:13 22 Nov 19
Bardzo profesjonalni i mili dentyści. Sprzęt najwyższej jakości. I ceny mniejsze niż za średnie usługi tego typu... (wiem z doświadczenia).czytaj więcej
Agata Grzesiak
Agata Grzesiak
13:44 15 Nov 19
Leczę zęby u Pani Urszuli i wykazała się doświadczeniem zawodowym np. jeśli chodzi o tzw zęby mądrości,... dzisiaj wykonywała mi zabieg wyrwania górnej ósemki i samo wyrywanie trwało niecałe 2 minuty, widać że pani doktor ma doświadczenie, pewne ruchy i po prostu wie co robi. Napewno będę kontynuować leczenie i polecę innym 🙂czytaj więcej
Dawid Jacewski
Dawid Jacewski
13:03 07 Mar 18
Nowoczesny sprzęt i świetnie przygotowana kadra - bardzo dobry kontakt z pacjentem. Polecam!
Następne Opinie