fbpx

Stomatologia dziecięca

Stomatologia dziecięca Lublin

Stomatologia dziecięca Lublin

Jak donoszą badania, wielu Pacjentów w Polsce boryka się z dentofobią. Jest to paniczny, wręcz paraliżujący, strach przed wizytą u dentysty. Bardzo często jego przyczyną są traumatyczne wczesne doświadczenia z gabinetu stomatologicznego. Mamy tego świadomość, dlatego ogromną wagę przykładamy do stomatologii dziecięcej. Staramy się, aby każda wizyta w naszej klinice była dla małego Pacjenta przyjemnością. Dążymy do tego, żeby czas spędzony w TymoDental był przez dziecko dobrze zapamiętany!.

Co powinieneś wiedzieć o stomatologii dziecięcej?

Stomatologia dziecięca jest niezwykle trudną dziedziną stomatologii. Zespół pracujący z dzieckiem musi nie tylko wykazywać się ogromną wiedzą medyczną, ale również pedagogiczną. To właśnie od niej w duże mierze zależy, czy eksperci nawiążą odpowiedni kontakt z dzieckiem. Jest to niezwykle ważny aspekt. Jak się bowiem okazuje, wielu Pacjentów, którzy borykają się z dentofobią, stwierdza jednoznacznie, że przyczyną strachu przed dentystą są traumatyczne doświadczenia z dzieciństwa.

dentysta dziecięcy Lublin
dentyści lublin

W TymoDental mamy tego świadomość, dlatego szczególnym staraniem otaczamy każde dziecko, które odwiedza naszą klinikę stomatologiczną. Tworzymy pozytywną atmosferę sprawiającą, że mali Pacjenci niezwykle chętnie do nas wracają. Warto również podkreślić, że przeprowadzamy różnego rodzaju zabiegi, które są całkowicie bezbolesne, co tym samym zapobiega powstaniu traumatycznych doświadczeń. W ten sposób chronimy Pacjenta przed możliwością pojawienia się poważnych problemów z uzębienie w przyszłości wynikające z zaniechania odwiedzania gabinetu stomatologicznego.

Poznaj naszych ekspertów

Poznaj nasz zespół ekspertów, zobacz w czym się specjalizują poszczególni lekarze, przeczytaj kim w życiu prywatnym są nasze recepcjonistki i asystentki. Pamiętaj, że każdego pacjenta traktujemy jak członka rodziny, z którym budujemy relacje na lata. Obsługujemy i leczymy zawsze w taki sposób, w jaki sami chcielibyśmy być leczeni.

lek. stom. Urszula Zaremba

protetyka, implantologia, chirurgia

Właścicielka Tymodental. Lekarz stomatolog z długoletnią praktyką w leczeniu zachowawczym i protetyce. Absolwentka Akademii Medycznej w Lublinie ze specjalizacją w zakresie stomatologii ogólnej. Jej zawodową pasją jest chirurgia. Regularnie doskonali swoją wiedzę i umiejętności oraz – z myślą o Pacjentach – wdraża innowacyjne technologie i bezbolesne metody leczenia zębów. Jako dentysta pracuje z pasją, a Pacjenci cenią ją za spokój, delikatność, pogodne usposobienie i zawsze życzliwy uśmiech.

lek. stom. Elżbieta Bandurak

endodoncja, stomatologia zachowawcza, stomatologia dziecięca

Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Lublinie (Wydział Lekarsko-Dentystyczny). Staż i doświadczenie zawodowe zdobywała w renomowanych klinikach we Wrocławiu, współpracując z wysokiej klasy specjalistami. Od początku kariery zawodowej zajmuje się leczeniem kanałowym zębów pod mikroskopem. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Endodontycznego. Stale podnosi kwalifikacje zawodowe, uczestnicząc w licznych szkoleniach praktycznych i konferencjach naukowych. W 2015r. odbyła szkolenie podyplomowe w dziedzinie endodoncji, a na egzaminie końcowym zaprezentowała swoje przypadki kliniczne. Czerpie ogromną satysfakcję z pracy zawodowej. Prywatnie pasjonatka sportów wodnych i zimowych.

Zapisz się na konsultacje
Wypełnij i wyślij poniższy formularz:Po wysłaniu formularza nasza recepcjonistka niezwłocznie skontaktuje się z Tobą w celu ustalenia terminu wizyty.

Dlaczego warto skorzystać z wizyty adaptacyjnej?

Zalecamy, żeby pierwsza kontakt dziecka z dentystą miał miejsce w trakcie wizyty adaptacyjnej. Podczas niej mały Pacjent jest oprowadzony po naszej klinice stomatologicznej. Specjalista opowiada o urządzeniach wykorzystywanych podczas leczenia oraz o różnego rodzaju zabiegach. Jest to też moment, w który pociecha może zadać wszystkie nurtujące je pytania. Nasze umiejętności w pracy z dzieckiem pozwalają stworzyć odpowiednią relację z małym Pacjentem. Dzięki temu myśl o gabinecie stomatologicznym będzie przywoływała pozytywne wspomnienia. W ten sposób likwidowany jest strach, jaki mógłby się pojawić w momencie, kiedy konieczne byłoby przeprowadzenie leczenia.

Po co leczyć zęby mleczne?

Powszechnie panuje sąd, że nie ma konieczności leczenia zębów mlecznych, skoro i tak w niedługim czasie wypadną. Dlatego część rodziców bagatelizuje zmiany chorobowe w jamie ustnej, jakie pojawiają się u ich dzieci. Okazuje się, że takie postępowanie może mieć niezwykle negatywne skutki w przyszłości!

 

Jednym z najczęstszych problemów, jakie dotyka zęby mleczne, jest próchnica. Jest to choroba wywoływana przez bakterie znajdujące się w jamie ustnej, która z łatwością rozprzestrzenia się na inne zęby. Doprowadzić to może do sytuacji, kiedy mleczak zarazi próchnicą ząb stały. W takich przypadkach konieczne może być przeprowadzenie skomplikowanego leczenia na bardzo wczesnym etapie życia dziecka. Można temu zapobiec, likwidując próchnicę na zębach mlecznych. Jest to rozwiązanie niezwykle korzystne dla zdrowia jamy ustnej dziecka.

 

Próchnica może również być przyczyną przedwczesnego wypadnięcia mleczaków. Jest to zjawisko bardzo niepożądane. Okazuje się bowiem, że w takiej sytuacji może dojść do przesunięcia się zębów. W konsekwencji mali Pacjenci mogą w przyszłości borykać się z wadami zgryzu, które wymagają leczenia ortodontycznego. Wyleczenie mleczaków z próchnicy pozwala skutecznie zapobiec tym negatywnym konsekwencjom. Warto dodać, że zabiegi wykonywane w naszej klinice są niezwykle komfortowe dla dziecka i całkowicie bezbolesne. Możliwe jest to dzięki wykorzystaniu nowoczesnych form znieczulenia. Przed jego zastosowaniem nakłada się specjalny żel, który neutralizuje gorzki posmak. Sprawia również, że podanie znieczulenia jest całkowicie komfortowe.

 

Udogodnienia dla małych Pacjentów

Staramy się, aby każde leczenie było niezwykle komfortowe dla małych Pacjentów. Po jego zakończeniu dziecko otrzymuje estetyczną naklejką z napisem: ,,Dzielny Pacjent”. Pociecha może również wybrać dla siebie kolorowankę lub zabawkę, między innymi lalkę, samochodzik czy puchary. Wszystko to sprawia, że dziecko będzie niezwykle pozytywnie wspominać wizytę w naszej klinice. Dzięki temu mali Pacjenci niezwykle chętnie wracają do TymoDental!

Umów się na wizytę!

Decyzja o wyborze odpowiedniego gabinetu stomatologicznego dla dziecka jest niezwykle ważna. Istotne jest, aby klinika oferowała wizyty adaptacyjne. W TymoDental gwarantujemy wszystkie udogodnienia dla dzieci, dzięki czemu każda wizyta jest niezwykle komfortowa dla dziecka. Aby umówić się na wizytę, wystarczy wypełnić formularz albo zadzwonić pod numer 81 750 03 70.

Przeczytaj najczęstsze pytania o stomatologię dzieciecą

Zawsze zalecamy, aby pierwsza wizyta odbyła się w ramach wizyty adaptacyjnej, najlepiej po wyrżnięciu się mlecznych zębów trzonowych.

Przedwczesne wypadnięcie zębów mlecznych może doprowadzić do poważnych wad ortodontycznych, które będą w przyszłości wymagały długotrwałego leczenia. Ponadto próchnica może przenieść się na zęby stałe. Dlatego zawsze należy leczyć zęby mleczne.

Niezwykle ważne jest, aby gabinet stomatologiczny organizował wizyty adaptacyjne, ponieważ to właśnie w trakcie nich powstają pierwsze pozytywne doświadczenia. Warto również zwrócić uwagę na różnego rodzaju udogodnienia, np. prezenty dla najmłodszych Pacjentów.

Stomatologia TYMODENTAL

wysoko oceniany gabinet

Tymodental
4.0
Based on 4 reviews
powered by Facebook
Piotr Niwiński
Piotr Niwiński
2020-01-15T20:10:17+0000
Nie polecam, mój syn na wizycie dostał znieczulenie w zastrzyku po którym dostał dużo bolesnych aft.
Damian Sulowski
Damian Sulowski
2019-09-30T06:11:36+0000
Serdecznie polecam !!! Miałem leczenie kanałowe pod mikroskopem, którego strasznie się bałem. Mega profesjonalne... podejście, nic nie bolało, cierpliwe i fachowe wytłumaczenie tematu. Bardzo miłe i piękne Panie !!!!read more
Katarzyna Bednarz
Katarzyna Bednarz
2018-03-17T14:38:09+0000
Tymodental - Dentysta Lublin
4.7
Based on 26 reviews
powered by Google
Justyna S
Justyna S
12:15 02 Jun 20
Od lat chodziłam do doktor Urszuli. Wspaniała kobieta, leczenie zawsze przebiegało bez komplikacji, a wyrywanie... ósemek zajmowało doktor dosłownie 2 minuty, zupełnie bezboleśnie! Dzisiaj trafiłam do Tymodental z przekonaniem, że czeka mnie jak zwykle leczenie kanałowe. Trafiłam do doktor Elzbiety. Mam panicznym lek przed stomatologiem. Mimo tego lęku doktor rozluźniała atmosferę, a jej zapewnienia, że nie będzie bolało się sprawdziły! Bardzo profesjonalne podejście. Koniec końców doktor uratowała mojego zęba od leczenia kanałowego! Jestem pod ogromnym wrażeniem!czytaj więcej
Katarzyna Chmielik
Katarzyna Chmielik
00:50 15 Mar 20
Gdybym mogla to dalabym 0 gwiazdek, bo to w jaki sposób ta klinika obchodzi sie ze swoimi pacjentami jest nie do... przyjęcia. Do samego leczenia nawet nie doszło wiec na ten temat nie mam opinii. Panie z gabinetu, gdy tylko usłyszą, ze pacjent jest z zagranicy, odrazu zakładają, ze go stać i cenę leczenia podwajają. Pani doktor zaproponowała mi cenę około 1300zl za ponowne leczenie kanałowe, gdzie cena na stronie jest prawie o polowe mniejsza. Ja rozumiem, ze dochodzi koszt odbudowy zeba, ale nie jest możliwe, aby był on tak wysoki. Mimo wszystko, byłam w stanie zapłacić ile trzeba, gdyz zależało mi na czasie. W dzień wizyty godzine przed, dostałam telefon od pani recepcjonistki/asystentki - nie wiem kim ta pani dokładnie była, z wiadomością, ze wizyta raczej sie nie odbędzie, bo korona wirus i oni wszystko zamykają na juz. Po chwili rozmowy jednak usłyszałam, ze wizyta ostatecznie może sie odbyć, wiec wsiadłam w samochód i pojechałam na miejsce - jako ze mieszkam poza Lublinem dojazd na miejsce zajął mi dłużej niz panie sie chyba spodziawaly, gdyz jak tylko dotarłam na miejsce dostałam kolejny telefon od pani recepcjonistki, ze z przykrością (której na pewno nie bylo słychać w jej tonie głosu) informuje mnie ze gabinet został zamknięty i nikogo nie wpuszczają. Poprosiłam wiec do telefonu pania doktor, ktora miała czelność powiedzieć mi, ze jest to w moim interesie, zeby zadzwonić dzień wcześniej i zapytac, czy wizyta na pewno sie odbędzie. Dodam jeszcze, ze wieczorem 2 dni przed wizyta dostałam email potwierdzający wizytę, dlatego tez nie dzwoniłam i nie pytałam, bo byłam przekonana, ze jeśli byłyby jakieś wątpliwości, emaila potwierdzającego bym nie dostała. Korona wirus nie zaczął sie w dzień mojej wizyty, była mozliwosc przewidzenia sytuacji i odwolania wizyty wcześniej. Jednak jak widać dla Tymodental liczą sie pieniądze, a nie ludzie. NIE POLECAM! Jest w Lublinie wiele innych dobrych gabinetów stomatologicznych, ktore nie patrza tylko i wylacznie na zysk.czytaj więcej
Kamil Dziurda
Kamil Dziurda
06:06 20 Feb 20
Jestem zachwycony pełnym profesjonalizmem z jakim pani dr podeszła do mnie podczas wizyty. Z czystym sumieniem mogę... polecić Tymodental - ja na pewno będę tu wracał.czytaj więcej
Rojza G
Rojza G
10:22 18 Feb 20
Fantastyczne miejsce na mapie Lublina ! Przesympatyczny i mega profesjonalny zespół dentystyczny. Uśmiechnięta... obsługa pomoże w każdym problemie. Bardzo polecam👏❣️czytaj więcej
Paweł Puliński
Paweł Puliński
10:09 18 Feb 20
Moją wizytę u dentysty spowodowała obecność pierwszych zalążków próchnicy i dzięki poleceniu przez znajomą... wybór padł właśnie na Tymodental. Trafilem na fotel do Pani dr Bandurak i nie wiem czy tego dnia był gdzieś w Lublinie lepszy fotel 😁Pełen profesjonalizm w połączeniu z niesamowicie życzliwym podejściem do mnie jako pacjenta, dodatkowo nacechowanym wielką cierpliwością i wyrozumiałością, sprawiają że bez żadnego cienia wątpliwości, w przypadku pojawienia się w przyszłości jakichkolwiek problemów z moim uzębieniem (oby nie!), Tymodental będzie bez chwili namysłu moim pierwszym wyborem. Gorąco polecam!czytaj więcej
Aleksandra Szurek
Aleksandra Szurek
09:50 18 Feb 20
Bardzo polecam, ukłucia znieczulenia niemal nie czuć, bezbolesne leczenie, profesjonalne wykończenie, nie widać,... że mam jakiekolwiek wypełnienie na przednim zębie:)czytaj więcej
Artur Urbański
Artur Urbański
20:49 08 Feb 20
Pełen profesjonalizm.Jestem bardzo zadowolony, że trafiłem z wielkim bólem podczas delegaci. Zaskoczyło mnie... wyposażenie i profesjonalne podejście. Dziewczyny mają złote ręce w Lubuskim sporo mogli by się nauczyć od nich 🙂czytaj więcej
Lidia Ludka
Lidia Ludka
19:58 06 Feb 20
Nie polecam ceny z kosmosu a jakoś daje dużo do życzenia!
Zofia Skrzypczak
Zofia Skrzypczak
21:45 05 Feb 20
Niestety nie mogę polecić tego gabinetu...Pani Elżbieta chciała mi leczyć zdrowego zęba kanalowo za bagatela 1100... zł.. Nie wiem o co w tym wszystkim chodziło czy to błąd czy chęć wzbogacenia się. Jestem strasznie rozczarowana..Nie macie moich danych bo to nie jest moje prawdziwe nazwisko. Nie muszę tutaj podawać swoich danych kontaktowych. Sytuacja wyglądała tak, że poszłam do innego dentysty ze względu na to, że nie mogłam sobie pozwolić na taki koszt leczenia a w innym gabinecie dentysta był zdziwiony po co mi kanałowe na tego zęba a rośnie mi jedynie ósemka i stąd ten dyskomfort...czytaj więcej
Dawid Pastuszak
Dawid Pastuszak
15:32 28 Dec 19
Pełen Profesjonalizm Mialem Robiona odbudowę zęba wraz z leczeniem kanalowym. Na drugi dzień zero bólu .Ząb... jak nowy . POLECAMczytaj więcej
Konrad Wesołowski
Konrad Wesołowski
20:13 22 Nov 19
Bardzo profesjonalni i mili dentyści. Sprzęt najwyższej jakości. I ceny mniejsze niż za średnie usługi tego typu... (wiem z doświadczenia).czytaj więcej
Agata Grzesiak
Agata Grzesiak
13:44 15 Nov 19
Leczę zęby u Pani Urszuli i wykazała się doświadczeniem zawodowym np. jeśli chodzi o tzw zęby mądrości,... dzisiaj wykonywała mi zabieg wyrwania górnej ósemki i samo wyrywanie trwało niecałe 2 minuty, widać że pani doktor ma doświadczenie, pewne ruchy i po prostu wie co robi. Napewno będę kontynuować leczenie i polecę innym 🙂czytaj więcej
Dawid Jacewski
Dawid Jacewski
13:03 07 Mar 18
Nowoczesny sprzęt i świetnie przygotowana kadra - bardzo dobry kontakt z pacjentem. Polecam!
Następne Opinie