Implantologia

Braki w uzębieniu mogą niezwykle negatywnie wpłynąć na jakość życia Pacjenta. Pogorszeniu ulega nie tylko estetyka uśmiechu, ale również funkcjonalność całej jamy ustnej. Nie dziwi więc, że wielu Pacjentów dąży do tego, aby zrekonstruować pełne uzębienie. Współczesna stomatologia przynosi rozwiązanie w postaci implantów zębów. To właśnie leczenie implantologiczne jest mostem do pięknego i pełnego uśmiechu!
 

 

 
 
 

 
 
 
 
 

Co powinieneś wiedzieć o implantach?

Implant jest to mała tytanowa śrubka, którego celem jest zastąpienie utraconego korzenia zęba. Dzięki temu możliwe jest zrekonstruowanie warunków w jamie ustnej, które miały miejsce przed wypadnięciem zęba. Do produkcji implantów wykorzystywany jest tytan. Jak się okazuje, jest to materiał całkowicie biokompatybilny. Oznacza to, że implant niezwykle skutecznie integruje się z kością. Warto również podkreślić, że odsetek nieudanych przeszczepów jest niewiarygodnie niski. Szacuje się, że tylko w około 1% przypadków leczenie implantologiczne kończy się niepowodzeniem.
 
W naszej klinice stomatologicznej korzystamy z nowoczesnych implantów Alpha Bio. Pozwalają one na znaczące podniesienie skuteczności leczenia. Ponadto dzięki nim możliwe jest wszczepienie implantów w przypadkach, w których stan kości nie pozwalałby na przeprowadzenie leczenia implantologicznego przy zastosowaniu tradycyjnych rozwiązań. Implanty Alpha Bio pozwalają na uzyskanie najlepszych efektów nie tylko estetycznych, ale również funkcjonalnych.
 
Warto podkreślić, że leczenie implantologiczne nie jest celem samym w sobie. Implant jest swojego rodzaju bazą, na podstawie której może zostać przeprowadzona rekonstrukcja zębów. Jednym z etapów leczenia jest zamocowanie do tytanowych śrubek specjalnych łączników. To one pozwalają na przytwierdzenie odbudów protetycznych: koron (pojedyncza luka), mostów (kilka braków zębowych obok siebie) lub protez (w przypadku znacznych ubytków). W ten sposób rekonstruowany jest uśmiech Pacjenta i przywracana zostaje pełna funkcjonalność jamy ustnej.

Korzyści płynące z leczenia implantologicznego

Wypadek, zaawansowana próchnica lub paradontoza albo inne choroby mogą być przyczyną wypadnięcia zębów. Ma to oczywiście wpływ na pogorszenie estetyki twarzy. To z kolei może prowadzić do obniżenia komfortu psychicznego i wstydu przed uśmiechaniem. Często w takich przypadkach Pacjenci wycofują się z życia towarzyskiego. Ma to oczywiście negatywny wpływ na jakość życia. Konsekwencją pogorszenia estetyki uśmiechu jest również utrata pewności siebie. Jest to też trudność dla Pacjentów, których praca polega na kontakcie z drugim człowiekiem, co może stwarzać niekomfortowe sytuacje. Rozwiązanie tych problemów przynosi leczenie implantologicznego, które pozwala na estetyczne zrekonstruowanie uśmiechu. Pacjenci w końcu mogą odczuwać komfort psychiczny wśród swoich znajomych i rodziny!
 
Naturalną sytuacją jest posiadanie wszystkich zębów. Jednym z ich zadań jest odpowiednie obciążanie kości. Pojawienie się jakiekolwiek luki sprawia, że te naturalne warunki zostają zaburzone. Okazuje się, że nawet pojedynczy brak zęba prowadzi do powolnego procesu zaniku kości, która nie jest wtedy odpowiednio obciążona. Jest to bardzo negatywna konsekwencja. Z jednej strony zanik kości sprawia, że pogorszeniu ulega estetyka twarzy. Z drugiej – zaburzona zostaje funkcjonalność jamy ustnej. Przez proces ten mogą być utrudnione codzienne czynności. Brak odpowiedniej ilości tkanki kostnej jest również przeszkodą do przeprowadzenia leczenia implantologicznego. W takim wypadku musi zostać wykonany dodatkowy zabieg z zakresu chirurgii stomatologicznej. Aby zapobiec zanikowi kości, zaleca się zastosowanie implantu, który rekonstruuje warunki, jakie miały miejsce przed wypadnięciem uzębienia. Pozwala to Pacjentowi cieszyć się pełnią zdrowia.

 

Leczenie implantologiczne krok po kroku

1. Na początku leczenia przeprowadzana jest wizyta konsultacyjna. Podczas niej Pacjent informuje lekarza o wszystkich swoich oczekiwaniach. Wykonywana jest również dokładna diagnostyka. Stomatolog dzięki temu może zaproponować najlepsze i najskuteczniejsze rozwiązania.
 
2. Jeżeli podczas diagnostyki stwierdzono niedostateczną ilość tkanki kostnej, konieczne jest przeprowadzenie dodatkowego zabiegu. W tym wypadku w naszej klinice wykonujemy augumentację wyrostka zębodołowego, podniesienie dna zatoki szczękowej lub przeszczep bloków kostnych. Wykorzystywane przez narzędzia i materiały pozwalają na przeprowadzenie tych zabiegów w sposób bezpieczny i niezwykle komfortowy dla Pacjenta. Więcej o leczeniu z zakresu chirurgii stomatologicznej możesz dowiedzieć się tutaj.
 
3. Kolejny etap polega na wszczepieniu implantów w miejsce po utraconym korzeniu. Wtedy też zakładana jest specjalna śruba gojąca, która ułatwia proces leczenia. Integracja implantu z kością trwa około 4 miesięcy.
 
4. Kiedy implanty się zagoiły, możliwe jest zamocowanie specjalnych łączników, które pozwalają na stabilne zamocowanie odbudów protetycznych.
 
5. Ostatni etap leczenia polega na przytwierdzeniu do implantów korony, mostu lub protezy. W ten sposób rekonstruowany jest uśmiech Pacjenta. Przywrócona zostaje pełna funkcjonalność jamy ustnej oraz poprawiona zostaje estetyka twarzy.

Umów się na wizytę!

Współczesna stomatologia daje możliwości, które pozwalają w niezwykle komfortowy dla Pacjenta sposób zrekonstruować uzębienie. W TymoDental pomagamy spełniać marzenia o zjawiskowym uśmiechu! Aby umówić się na wizytę, wystarczy wypełnić formularz albo zadzwonić pod numer 81 750 03 70