Stomatologia dziecięca

Jak donoszą badania, wielu Pacjentów w Polsce boryka się z dentofobią. Jest to paniczny, wręcz paraliżujący, strach przed wizytą u dentysty. Bardzo często jego przyczyną są traumatyczne wczesne doświadczenia z gabinetu stomatologicznego. Mamy tego świadomość, dlatego ogromną wagę przykładamy do stomatologii dziecięcej. Staramy się, aby każda wizyta w naszej klinice była dla małego Pacjenta przyjemnością. Dążymy do tego, żeby czas spędzony w TymoDental był przez dziecko dobrze zapamiętany!
 
 
 
 
 
 
 
 

Co powinieneś wiedzieć o stomatologii dziecięcej?

Stomatologia dziecięca jest niezwykle trudną dziedziną stomatologii. Zespół pracujący z dzieckiem musi nie tylko wykazywać się ogromną wiedzą medyczną, ale również pedagogiczną. To właśnie od niej w duże mierze zależy, czy eksperci nawiążą odpowiedni kontakt z dzieckiem. Jest to niezwykle ważny aspekt. Jak się bowiem okazuje, wielu Pacjentów, którzy borykają się z dentofobią, stwierdza jednoznacznie, że przyczyną strachu przed dentystą są traumatyczne doświadczenia z dzieciństwa. W TymoDental mamy tego świadomość, dlatego szczególnym staraniem otaczamy każde dziecko, które odwiedza naszą klinikę stomatologiczną. Tworzymy pozytywną atmosferę sprawiającą, że mali Pacjenci niezwykle chętnie do nas wracają. Warto również podkreślić, że przeprowadzamy różnego rodzaju zabiegi, które są całkowicie bezbolesne, co tym samym zapobiega powstaniu traumatycznych doświadczeń. W ten sposób chronimy Pacjenta przed możliwością pojawienia się poważnych problemów z uzębienie w przyszłości wynikające z zaniechania odwiedzania gabinetu stomatologicznego.

Dlaczego warto skorzystać z wizyty adaptacyjnej?

Zalecamy, żeby pierwsza kontakt dziecka z dentystą miał miejsce w trakcie wizyty adaptacyjnej. Podczas niej mały Pacjent jest oprowadzony po naszej klinice stomatologicznej. Specjalista opowiada o urządzeniach wykorzystywanych podczas leczenia oraz o różnego rodzaju zabiegach. Jest to też moment, w który pociecha może zadać wszystkie nurtujące je pytania. Nasze umiejętności w pracy z dzieckiem pozwalają stworzyć odpowiednią relację z małym Pacjentem. Dzięki temu myśl o gabinecie stomatologicznym będzie przywoływała pozytywne wspomnienia. W ten sposób likwidowany jest strach, jaki mógłby się pojawić w momencie, kiedy konieczne byłoby przeprowadzenie leczenia.

Po co leczyć zęby mleczne?

Powszechnie panuje sąd, że nie ma konieczności leczenia zębów mlecznych, skoro i tak w niedługim czasie wypadną. Dlatego część rodziców bagatelizuje zmiany chorobowe w jamie ustnej, jakie pojawiają się u ich dzieci. Okazuje się, że takie postępowanie może mieć niezwykle negatywne skutki w przyszłości!
 
Jednym z najczęstszych problemów, jakie dotyka zęby mleczne, jest próchnica. Jest to choroba wywoływana przez bakterie znajdujące się w jamie ustnej, która z łatwością rozprzestrzenia się na inne zęby. Doprowadzić to może do sytuacji, kiedy mleczak zarazi próchnicą ząb stały. W takich przypadkach konieczne może być przeprowadzenie skomplikowanego leczenia na bardzo wczesnym etapie życia dziecka. Można temu zapobiec, likwidując próchnicę na zębach mlecznych. Jest to rozwiązanie niezwykle korzystne dla zdrowia jamy ustnej dziecka.
 
Próchnica może również być przyczyną przedwczesnego wypadnięcia mleczaków. Jest to zjawisko bardzo niepożądane. Okazuje się bowiem, że w takiej sytuacji może dojść do przesunięcia się zębów. W konsekwencji mali Pacjenci mogą w przyszłości borykać się z wadami zgryzu, które wymagają leczenia ortodontycznego. Wyleczenie mleczaków z próchnicy pozwala skutecznie zapobiec tym negatywnym konsekwencjom. Warto dodać, że zabiegi wykonywane w naszej klinice są niezwykle komfortowe dla dziecka i całkowicie bezbolesne. Możliwe jest to dzięki wykorzystaniu nowoczesnych form znieczulenia. Przed jego zastosowaniem nakłada się specjalny żel, który neutralizuje gorzki posmak. Sprawia również, że podanie znieczulenia jest całkowicie komfortowe.

 

Udogodnienia dla małych Pacjentów

Staramy się, aby każde leczenie było niezwykle komfortowe dla małych Pacjentów. Po jego zakończeniu dziecko otrzymuje estetyczną naklejką z napisem: ,,Dzielny Pacjent”. Pociecha może również wybrać dla siebie kolorowankę lub zabawkę, między innymi lalkę, samochodzik czy puchary. Wszystko to sprawia, że dziecko będzie niezwykle pozytywnie wspominać wizytę w naszej klinice. Dzięki temu mali Pacjenci niezwykle chętnie wracają do TymoDental!

Umów się na wizytę!

Decyzja o wyborze odpowiedniego gabinetu stomatologicznego dla dziecka jest niezwykle ważna. Istotne jest, aby klinika oferowała wizyty adaptacyjne. W TymoDental gwarantujemy wszystkie udogodnienia dla dzieci, dzięki czemu każda wizyta jest niezwykle komfortowa dla dziecka. Aby umówić się na wizytę, wystarczy wypełnić formularz albo zadzwonić pod numer 81 750 03 70