Stomatologia estetyczna

Badania potwierdzają, że jedną z pierwszych rzeczy, na jaką zwracamy uwagę, jest przede wszystkim uśmiech. Nie dziwi więc wcale, iż coraz więcej Pacjentów udaje się do gabinetu stomatologicznego w celu poprawy wyglądu swojego uzębienia. Współczesna stomatologia estetyczna dostarcza niezwykle skuteczne rozwiązania, które w nieinwazyjny sposób odmieniają uśmiechy Pacjentów. W klinice stomatologicznej TymoDental spełniamy marzenia o pięknym i zdrowym uzębieniu.

 

 

 
 

 

 

 

 

Czym jest stomatologia estetyczna?

Stomatologia estetyczna to jeden z działów stomatologii, którego głównym zadaniem jest poprawa estetyki uzębienia. W tym celu stosuje się zabieg wybielania, licówki lub specjalne wypełnienia inlay oraz onlay. Dzięki tym metodom możliwa jest zmiana barwy, kształtu, a nawet długości zębów.
 
W naszej klinice stomatologicznej niezwykle dużą wagę przykładamy do zabiegów z zakresu stomatologii estetycznej, ponieważ bardzo dobrze wiemy, że piękny uśmiech potrafi odmienić życie. Jak to możliwe? Okazuje się, że wielu Pacjentów z powodu nieestetycznego uzębienia boryka się z wieloma problemami. I tak przebarwione zęby mogą być powodem wstydu, który z kolei prowadzi do wycofania się z życia towarzyskiego. Dla niektórych osób może to być również poważny problem w życiu zawodowym, kiedy praca Pacjenta opiera się w głównej mierze na kontakcie z drugim człowiekiem. Stomatologia estetyczna dostarcza metody, które pozwalają osiągnąć znakomite efekty w całkowicie nieinwazyjny sposób. Dzięki temu Pacjent zyskuje pełen komfort podczas wykonywania zabiegu. W naszej klinice oferujemy wszystkie najważniejsze zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej. Przeprowadzamy wybielanie zębów metodą nakładkową, zakładamy porcelanowe licówki oraz stosujemy estetyczne wypełnienia inlay i onlay.
 

W jaki sposób spełniamy marzenia o pięknym i białym uśmiechu?

Licówki

Licówki to trwałe, odporne na ścieranie, cienkie płatki, przyklejane na przednią powierzchnię zębów. Pozwalają skorygować kształt, wielkość oraz barwę zęba. Dzięki licówkom może zostać również zlikwidowana diastema. Jest to rozwiązanie, które bezboleśnie i szybko rozwiązuje problemy związane z nieestetycznymi zębami. Licówki pozwalają na osiągnięcie niezwykle estetycznych oraz trwałych efektów.
 
W klinice stomatologicznej TymoDental zawsze stawiamy na sprawdzone metody, dlatego też wykorzystujemy licówki porcelanowe. Cechują się one wysoką wytrzymałością i odpornością na ścieranie. Pozwala to Pacjentowi długo cieszyć się wspaniałymi efektami. Ponadto zastosowany materiał jest całkowicie kompatybilny z tkankami zęba, dzięki czemu zabieg ten cechuje się niezwykle wysoką skutecznością. Warto również podkreślić, że wykorzystanie porcelany do produkcji licówek sprawia, że są one właściwie nie od odróżnienia z naturalnymi zębami Pacjenta.

Wybielanie

Przebarwienia zębów mogą być wynikiem wielu czynników. I tak bardzo często za zmianę koloru uzębienie odpowiadają różnego rodzaju produkty barwiące, np. buraki, jagody czy wino. Z nieestetycznymi przebarwieniami zębów bardzo często borykają się Pacjenci, którzy palą papierosy. Aby odzyskać śnieżnobiały uśmiech, wykonuje się wybielanie. Jest to zabieg całkowicie bezbolesny i nieinwazyjny, ponieważ nie wnika w tkanki zęba. Warto również dodać, że przed wybielaniem wykonywane są zabiegi higienizacyjne, które znacząco poprawiają stan uzębienia.
 
Niezwykle chętnie wybieranym przez Pacjentów rozwiązaniem jest wybielanie metodą nakładkową. Leczenie w tym wypadku rozpoczyna się od wizyty konsultacyjnej, w trakcie której lekarz przeprowadza dokładną diagnostykę. Następnie pobierany jest wycisk uzębienia Pacjenta. Pozwala on na wykonanie indywidualnie dopasowanych nakładek. Po ich wyprodukowaniu Pacjent zapraszany jest do gabinetu stomatologicznego. To wtedy otrzymuje pełen zestaw nakładek oraz specjalny preparat wybielający. Od tego momentu całe leczenie przenosi się do domu. Pacjent codziennie nanosi na nakładki preparat wybielający, a następnie zakłada je na noc. Pierwsze efekty widoczne są już po kilku dniach. Leczenie nie trwa zazwyczaj dłużej niż 2 tygodnie. Niewątpliwą zaletą tego rozwiązania jest możliwości stałej kontroli efektów przez Pacjenta.

 

Estetyczne wypełnienia inlay i onlay

 
Estetyczne wypełnienia inlay oraz onlay są to nakłady koronowe, które wykonuje się z porcelany. Są to właściwie odbudowy protetyczne, które odznaczają się niezwykłą wytrzymałością i estetyką. Wypełnienia inlay oraz onlay zaleca się przede wszystkim w przypadku, kiedy ząb posiada znaczne ubytki powstałe na wskutek uszkodzenia mechanicznego lub rozległej próchnicy. Dzięki temu możliwe jest zrekonstruowanie naturalnego wyglądu zęba, co sprawia, że Pacjenci niezwykle chętnie korzystają z tego rozwiązania. Warto również dodać, że wypełnienia te są niezwykle odporne na różnego rodzaju efekty ścierania. Pozwala to na długie cieszenie się z pięknego i naturalnie zrekonstruowanego uśmiechu!
 

Biżuteria nazębna

W TymoDental oferujemy rozwiązanie, które pozwala w niecodzienny sposób upiększyć uśmiech Pacjenta. Założenie biżuterii nazębnej jest metodą pozwalająca na nietypową zmianę wizerunku. Rozwiązanie to estetycznie podkreśla piękne uzębienie Pacjenta. W naszej klinice stomatologicznej zawsze zwracamy uwagę na to, aby uzyskać perfekcyjne efekty, dlatego też zawsze zakładamy wyłącznie najwyższej jakości kamienie szlachetne Swarovskiego, przyjazne dla organizmu i atrakcyjne wizualnie. Co ważne, zabieg ten jest całkowicie bezpieczny i odwracalny. Założenie biżuterii nazębnej w żaden sposób nie uszkadza szkliwa, tym samym proces nakładania kamieni szlachetnych jest bezbolesny oraz nieinwazyjny. Warto również podkreślić, że zabieg jest niezwykle krótki – trwa dosłownie kilka minut!

Umów się na wizytę!

 
Mamy świadomość, że estetyka uśmiechu jest współcześnie niezwykle ważna. Dlatego w TymoDental oferujemy szereg zabiegów, które mają na celu spełnienie marzenia Pacjentów o pięknym i zdrowym uzębieniu. Wykorzystywane przez nas metody są nie tylko skuteczne, ale również bezbolesne. Aby umówić się na wizytę, wystarczy wypełnić formularz albo zadzwonić pod numer 81 750 03 70